Tokom vikenda kajakaši bezdanskog Dunava nastupili su na takmičenjima u Novom Sadu i Tolni. Najzapaženiji je ponovo bio Zoltan Ham sa dve zlatne medalje.

Talentovani kadet Zoltan Ham bio je izvanredan na Majskom kupu u Novom Sadu. On je u svojoj uzrasnoj kategoriji bio najbrži u jednosed trkama na 200 i 1.700 metara. Dva puta se na pobedničkom postolju našao i jedan od najmlađih predstavnika bezdanskog kluba, Aleksandar Perović. U trkama na 200 i 1.200 metara zauzeo je treća mesta. Bronza, ali na regati u mađarskom mestu Tolna osvojila je nova nada bezdanskog kajaka, Helena Đuričić. Ona je do medalje doveslala u trci na četiri kilometra. Dominantna figura ovog takmičenja bio je bivši član Dunava, sada reprezentativac Mađarske, David Hasanović.
Preostali rezultati kajakaša Dunava na Majskom kupu u  Novom Sadu: K2 mini kajak 200 metara - Perović/Balint (7. mesto), pionirke 200 metara - Antonia Tibor (5. mesto), pionirke 1.2000 metara - Hilaria Ham (5. mesto), K2 pionirke 200 metara Tibor/Ham (5. mesto), K2 kadeti 200 metara - Ham/Hasanović (6. mesto), juniori 1.400 metara - David Lovas (7. mesto). Sedmo mesto u trci na 4.000 metara u Tolni zauzeo je i junior Edvard Lovas.